Tatuowanie

JAK WYBRAĆ WZÓR?

Przede wszystkim zastanów się co ma być motywem głównym i ile miejsca chcesz przeznaczyć na tatuaż.

Przygotuj materiały; zdjęcia innych tatuaży lub poprostu zdjęcie na podstawie którego chcesz zrobić tatuaż, szkice pomysłu, itd, cokolwiek co pomoże nam w zrozumieniu Twojego pomysłu. Nie umiemy czytać w myślach, a rysowanie „w ciemno” naprawdę potrafi wyprowadzić z równowagi. Jeśli nie zostawiasz wolnej ręki co do projektu ”jesteś artystą, więc mi narysuj” słabo sprawdza się w praktyce.

Możesz też zdecydować się na projekt autorski wtedy wystarczy, że powiesz co ma być motywem przewodnim, np. czaszka – określasz miejsce w którym chcesz sobie zrobić tatuaż i o nic już nie musisz się martwić.

Ten sposób jest najlepszy jeśli chcesz mieć coś naprawdę oryginalnego a nie kolejną „wrzutkę” dlatego, że postaramy się przygotować wzór niepowtarzalny, oryginalny i ambitny – przecież jak mamy wolną rękę to staramy się zrobić coś na najwyższym poziomie.

Jak wygląda przygotowanie wzoru autorskiego? Najpierw robimy szkic wstępny czyli ogólne zarysy wzoru. Jeśli pomysł się spodoba, dokończony wzór oglądasz przed sesją. Wzór na ciele może się nieznacznie różnić od projektu bo czasem przychodzą do głowy jakieś fajne pomysły w trakcie tatuowania 😉

Jeśli nie jesteś pewien czy taka forma pracy Ci odpowiada – po prostu nie zawracaj dupy i wybierz sobie coś z wzorów katalogowych.

Przygotowanie projektów zajmuje sporo czasu. Z własnej woli nie bierzemy za to pieniędzy ale poświęcamy czas i chęci. Ręce opadają gdy podoba się szkic wstępny a po wykończeniu wzoru i spędzeniu nad nim kilku ładnych godzin ktoś zaczyna kręcić nosem. Szanujcie naszą pracę, tak jak my szanujemy waszą skórę starając się zrobić coś unikatowego.

Jeśli nie masz upatrzonego wzoru tatuażu, który byś chciał(a) wytatuować, przyjdź do studia aby dogadać się na żywo, znaleźć wzór, dopasować go do miejsca wielkością i ułożeniem. W ten sposób dogadamy się najszybciej.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TATUOWANIA?

Przyjdź najedzony i wypoczęty, ponieważ czasami wykonanie średniej wielkości wzoru ze względu na wiele czynników, może potrwać parę godzin. Oczywiście, w głównej mierze uzależnione jest to od wielkości/skomplikowania, stylu wykonywanego tatuażu.

Jeśli nie jesteś pewien czy robić dany wzór – to go po prostu nie rób.

Przede wszystkim bez spiny. przynieś sobie jakiegoś batona lub coś słodkiego aby uzupełnić energie gdybyś poczuł się osłabiony, coś do picia i uśmiech na twarzy a reszta potoczy się sama. Na długie sesje proszę ubrać się w luźny strój który może uleć poplamieniu farbą.

Zaznaczam również, że nie tatuujemy osób niepełnoletnich.

Osoby nietrzeźwe, pod wpływem narkotyków, środków psychoaktywnych będą wypraszane ze studia.

ZABIEG TATUOWANIA

Po dobraniu wzoru, umawiamy się na odpowiedni termin. Zawsze zostawiamy sobie margines czasu żeby się nie spieszyć z wykonaniem, w ostateczności ten czas przeznaczamy na chwilę przerwy. Tatuowanie to nie kara, masz się czuć dobrze. Pozwoli to nam na lepsze i szybsze wykonanie tatuażu.

Na początku odbijemy wzór, przygotujemy sprzęt i zaczynamy!

Po zakończeniu tatuowania zostaniesz poinformowany o zasadach higieny nowego nabytku, dostaniesz również skrócik tej pielęgnacji a w razie potrzeby wszystkie informacje znajdziesz w zakładce PIELĘGNACJA.

Często ludzie pytają jak to będzie wyglądało za parę lat? Tu sprawa jest śliska bo w zasadzie zależy to od Ciebie! Bierz pod uwagę fakt, że będziesz nosić to całe życie, więc dbaj o swój tatuaż podczas pielęgnacji, chroń go przed słońcem i regularnie nawilżaj.

Dbanie o tatuaż nie kończy się miesiąc po zagojeniu. Nawilżając regularnie swój tatuaż i chroniąc go przed słońcem, sprawisz, że barwy będą intensywne. Im mniej będziesz dbać o swój tatuaż tym szybciej wzór straci swoją magię.

Cały zabieg wykonujemy, wg. standardów higieny i sterylności jakie obowiązują obecnie we wszystkich studiach tatuażu na świecie.

Wszystkie narzędzia poza maszynkami do tatuażu, które są dezynfekowane po każdym kliencie, są jednorazowe. Zakładam nowe sterylne igły w obecności klienta, używamy tylko profesjonalnego sprzętu i farb – głównie Quantum Ink, Eternal Ink, Starbright, Intenze.

WARUNKI, KTÓRE UTRUDNIAJĄ LUB UNIEMOŻLIWIAJĄ TATUOWANIE:

  1. Epilepsja (padaczka), choroby serca i układu krążenia.
  2. Łuszczyca, rozległe rany na ciele będące w trakcie gojenia.
  3. Grypa, angina, stany gorączkowe i inne choroby.
  4. Ciąża.
  5. Jeśli jesteś zarażony jakakolwiek chorobą zakaźną poinformuj o tym swojego tatuatora przed zabiegiem! (w szergólności HIV, żółtaczka typu B, itp.).